Nová deska je TADY!

cover ctvrtek

Modrá, žlutá a červená jsou barvy předchozích tří titulů a jako čtvrtá přišla na řadu barva zelená. Dvacet krátkých vypalovaček nabídne punk, pop, country, rock, folk, blues, skorolidovku i pseudostředověk. A jmenuje se ČTVRTEK.

Nahrávku Čtvrtek koupíte ZDE ve formátu CD, Mp3, Flac, Wav

Držíme se osvědčeného receptu – češtinářské kejkle a vtipy jsou základem odlehčených písniček, které procházejí rozličnými žánry tak lehce jako projímadlo trávicím traktem. Jirka vám představí jak tio chodí ve skupině: „Slova dělám v kapele já, Michal je mistr přes údernou pravačku, Filip pumpuje melodickým srdcem, Matěj bravurně ovládá bosou nohu na kolejích a Michal Špirko opět dodal pravidelné plíce. To je anatomie Bombarďáka. Ovšem v hlavní roli je samozřejmě žena, náš host na albu, Johana Vavřínová.“ Tohle spojení nám skvěle fungovalo už na předchozím albu 3FO3 a současná nahrávka Čtvrtek to jen potvrzuje.

Každá píseň má svoje místo a svůj rodokmen. A souhlasíme s Jirkou, že děti (a to nejen ty z rodin Bombarďáků), jsou často inspirací písníček, ale nejen oni: „Například hned úvodní písnička EMILCE je věnována kolemjdoucí Emilce, když mi na ulici řekla - ‚tak jsem si říkala, jestli jsi opravdu Bombarďák, ale na jevišti se míň hrbíš.‘ TAMBURÍNA vznikala v hotelu na manželské posteli, kam nás málem nepustili, protože jsme měli slámu na botách, když jsme vraceli z festivalu. STELLA vznikla v Roškopově na kopci, HRÁŠEK před představením v divadle Minor a ŠTĚSTÍ během představení tamtéž.“ Jedna písnička se ale naprosto vymyká všem ostatním skladbám, kterou jsme jako Bombarďáci složili. A je to jasné už podle názvu – NEVESELÁ. Pojednává o tom, že není nic špatného na tom, když je člověku smutno a že se proti tomu nemusí nijak bojovat.

Přestože je Čtvrtek zelený, nás nikdy neuvidíte jinak než v bílých tričkách. „Bílá se nesepere! Kdysi jsme si říkali, že s každým CD budeme měnit barvy oblečení podle obalu, ale při té frekvenci hraní bychom na konci léta byli zase bílí a totálně sepraní! Ale bílou nesepereš!“ Přijďte se sami přesvědčit na naše speciální koncerty k vydání alba v pražském Minoru 27. listopadu a v brněnském Divadle Polárka 30. listopadu.