Prozrazujeme první detaily o Bongo Bombarďákovi

Celé album otevírá skladba Šnek písničkáře Montyho, jejíž tragikomický text vychází přímo ze života. Monty k tomu říká: "Píseň se zakládá na tragickém příběhu ostravské legendy Míti Dostála, který před mnoha lety choval v koupelně šneka. Osud Dostálova šneka je popsán v poslední sloce písně. Ovšem přibičtí šneci se těší dobrému zdraví a jejich vitalitu společně s dětmi bedlivě hlídám." Tato píseň o nezvyklém domácím mazlíčkovi v sobě ukrývá jednu "volnou sloku", nebo spíš výzvu: "Pojďte taky zpívat o svém zvířátku."

Na webu kapely www.bongobombardak.cz pak mohou děti či rodiče posílat videa s vlastní slokou. Soutěží se o hodnotné ceny (viz. záložka "soutěže" na zmíněném webu). Dá se ale soutěžit i bez videa a na zcela jiné téma. Protože 3B se cítí být kapelou v podstatě mezinárodní, tak i tentokrát pozvali kolegy ze zahraničí.

Slovensko zde reprezentuje kapela Režimy a zpěvačka Monika Satková. A pokud děti znají některá slova ze "slovenčiny" uvedená v písni, opět mají šanci si zasoutěžit. Bibi dodává: "Je nám líto, že malé děti už nerozumí slovenštině a přitom rap v ní zní tak úžasně, co říkáte? Třeba tahle písnička trošku pomůže k porozumění. Například já díky tomu zjistila, že Kroch Kroch, není zkratka pro dvojitou "krochnu", kterou používal slavnej lotr Babinskej."

Album opět uzavírá ukolébavka, tentokrát ve francouzštině (na albu Bongo Bomboniéra to byla velština) od kapely Bran.